W urodziny słynnej piosenkarki radzieckiej estrady (15 kwietnia) rosyjski Internet został zalany wiadomościami o Pugaczowej. Gwiazda nadal błyszczy, tym razem w sieci. Od życzeń urodzinowych od Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, po diety i towary nazwane jej imieniem, przez życie rodzinne i zawodowe.
Tak pojawiło się 15 nieznanych dotąd faktów z jej życia, (np. kiedy urzędnik moskiewski złożył jej niemoralną propozycję wyjazdu z nim do domku myśliwskiego w zamian za przyznanie mieszkanie, a także to, że uważano ją przez dłuższy czas za Żydówkę) oraz artykuł o jej romansie z muzyką rockową.

Skąd wziął się rock and roll?

Dużo poświęcono także jej życiu rodzinnemu. Portale internetowe rozpisują się na temat wychowania córki przez artystkę, jak starała się przekazać jej najważniejsze wartości, nauczyć ją samodzielności i niezależności, szacunku do życia, pracy i ludzi. Pełen zachwytu nad jej osobą artykuł zięcia Pugaczowej jest zaś dowodem na to, iż w pełni zasłużyła na swoją sławę.
Natomiast portale plotkarskie skupiają się np. na diecie piosenkarski, która opiera się na jedzeniu dowolnej ilości ogórków, z kefirem lub oliwą oraz na niebanalnej marce wyrobu mięsnego nazwanego jej imieniem. Mowa tu o kiełbasie doskonałej jakości, do której doczepiona była etykieta z wizerunkiem Pugaczowej i dopiskiem „Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin”. Taki prezent. Prawda, że smaczny?